Milí tvořiví přátelé,

 vítám Vás na svých stránkách a věřím, že pro Vás budou studnicí informací a inspirace. Je zde vše, co mě baví a co mi přijde zajímavé i pro Vás, tedy vše kreativní od malování a sochaření, až po pečení 3D dortů, u kterých časem nebudou chybět ani recepty. A jelikož jsem si na většinu postupů musela všemožně přijít sama a vím, jak je to někdy těžké, zvláště, když Vám to nejde a nechápete proč, tak jsem začala točit postupy, jak vše vyrábím a co na to potřebuji.  Protože jsou však jednotlivé techniky nebo projekty různě obtížné, budou tedy i videa s postupy přibývat nepravidelně. Pokud tedy nechcete minout některé nové video, tak klikněte na YouTube videa a tam na okénko ODEBÍRAT a ideálně i na ZVONEČEK a přijde Vám zpráva hned, jakmile něco nového vytvořím a zveřejním.

 

Ne každý má však to štěstí, aby mohl celé dny jen tvořit a tak i já musím dělat i jiné věci.

           S manželem jsme koupili malý hotel v Bavorsku, kde je práce až nad hlavu. Začali jsme zde pražit i vlastní kávu značky Patricia Bereni. Na hrnečcích z kvalitního porcelánu, které pro nás vyrobila německá firma Seltmann Weiden, uvidíte i mé vlastní logo:

  Sud ve znaku znamená odkaz na jméno Schäffler, od kterého jsme hotel koupili a jeho jméno zachovali, orel znamená sílu, kterou často potřebuji, nadhled, který je velmi důležitý, ale i volnost, kterou zatím postrádám. Jen u videí s dorty je sud nahrazen dortíkem, který se k tématu hodí lépe, jinak znak zůstává beze změny. 

 

     Samozřejmě, že volná tvorba s prací v hotelu nejde moc dobře dohromady, ale snažím se využít každou volnou minutu. A tak, když myji obrovské a nekonečné hromady nádobí, nebo když doma skládám kopce vypraného prádla, luxuji, vytírám nebo když krájím desítky a desítky salátů pro hosty, tak sním o kráse. V hlavě se mi rodí nové a nové nápady na nádherné dorty, velkolepé obrazy, překrásné zahrady s fontánami, potůčky a vodotrysky a parky plnými soch s vodními efekty, jejichž kapky dopadají na obrovské a pestrobarevné rododendrony. A pak, když mám konečně čas, tak se snažím všechno zrealizovat a nevím, kde a čím mám začít dříve. Před hotelem jsem navrhla, a s pomocí svého manžela a oddaných pracovníků, vybudovala jezírko s vodopádem, ve kterém se šplouchají KOI kapři. Menší vodopád jsem postavila pro naše kačenky na druhé straně ulice. Moc mě baví zahradu dotvářet jak přírodními, tak i tvarovanými stromy a keři, či lavičkami s pergolami, tvořících romantická zákoutí.

 

Ale aby mé představování bylo kompletní, tak zde o sobě nabízím pár osobních informací. Mé jméno, Patricia Bereni, vzniklo zkrácením příliš dlouhého jména Patricia Bereniké Staňková, rozená Sýkorová. Narodila jsem se 13.1.1974 v Praze.  Soukromě jsem studovala kresbu u Prof.akad. malíře Borise Jirků na Vysoké Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Na VŠUP jsem si rovněž vyzkoušela litografii pod vedením MgA.Vladimíry Šturmové. Protože mám ráda historii a filozofii, tak jsem vystudovala humanitní magisterské studium religionistiky a filosofie na HTF UK a dějiny na PedFa UK. 

 Přednášky religionistiky Prof.PhDr. Blahoslava Hrušky, DrSc., byly natolik zajímavé, že jsem namalovala cyklus kreseb Hieros gamos. Filosofka Prof.PhDr. Anna Hogenová mě naopak nadchla svým přístupem, znalostmi a strhujícím vyprávěním. Všechny mystické kresby vycházejí právě z těchto přednášek a z literatury k nim doporučené, zvláště však z Eliadeho knihy „Dějiny náboženského myšlení“, ale i z Bible nebo z teorií  kvantové fyziky, která mě dodnes fascinuje.  

Své představy jsem si zkusila přenést i na zdi pokojů nebo domů, na nichž pak vznikne originální malba, což byla pro mě zajímavá zkušenost.  Nechci se však omezovat jen na kresbu a malbu. Zcela jsem propadla sochařině,  k čemuž patří i znalost vytváření forem a odlévání soch do různých materiálů. V této oblasti mi velmi pomáhá můj dlouholetý kamarád, zkušený sochař a restaurátor Albert Králíček, který je v této profesi skutečným mistrem.

 

Velmi vděčná jsem nakladatelství  Accent, pro které jsem ilustrovala knihy: „Král lesa“, „33 nejkrásnějších zřícenin Čech, Moravy a Slezska“ a obálku k detektivce „Smrt chrámových tanečnic“.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

              V roce 2015 jsem se zúčastnila Zlínského filmového festivalu pro děti v projektu „Minisalon Filmové klapky. Vyrobené klapky, které malíři pomalovali, se v rámci každého ZFF dražily a výtěžek putoval  na konto mladých začínajících filmových tvůrců. 

 

V současné době se věnuji hlavně výrobou tzv. 3D dortů, které považuji za jakýsi „sochařský trénink“. Je to však pro mě, i přes často obtížné úkoly, hlavně obrovská zábava a skutečná meditace.

 

 Nevystavuji příliš často, ale to, co jsem stihla, je na tomto seznamu VÝSTAV.                  

 

 

Přeji příjemné tvoření a doufám, že Vám má stránka a má videa pomohou!!!

 

                             Vaše

 

                                                                  Patricia Bereni